Winoterapia jest stosunkowo nową tendencją we współczesnej kosmetologii, choć już damy dworu do pielęgnacji cery, jako jeden z najważniejszych kosmetyków, wykorzystywały olej z pestek winogron.

Współcześnie, winoterapia została rozpowszechniona przez francuskie małżeństwo, prowadzące własną winnicę w okolicach Bordeaux.

Winoterapia, to relaks zarówno dla ciała, jak i dla ducha, a przyczyniają się do tego rewitalizujące właściwości winogron. Ich antyoksydacyjne właściwości działają na skórę odmładzająco i relaksacyjnie. W salonach piękności – SPA & Wellness poza zabiegami kosmetycznymi, prowadzone są także degustacje tegoż trunku.

Na chwilę obecną, praktycznie na całym świecie można znaleźć ośrodki, które w swojej ofercie posiadają winoterapię https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki.

Chcesz odmłodzić skórę i odjąć sobie lat? – sprawdź collamask

Z pewnością warto skorzystać z tych ośrodków, które mogą pochwalić się tradycjami winiarskimi, np. zlokalizowane w regionach Toskanii, Wenecji, czy Trydentu, jak również we Francji, Hiszpanii, czy Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Wiele z tych ośrodków połączyło w ten sposób turystykę, dbałość o piękno z propagowaniem enogastronomii.

Na czym polega Winoterapia?

Winoterapia, to nic innego, jak zabiegi kosmetyczne, w których wykorzystuje się winogrona, ich pestki lub pulpę winogronową, czy tzw pl.wikipedia.org. moût – sok z winogron razem z pestkami, skórkami i szypułkami.

Zabiegom winoterapii, może zostać poddane całe ciało lub twarz, czy włosy.

Do popularnych zabiegów należą kąpiele w odpowiednio rozcieńczonym moût , masaż regeneracyjny całego ciała przy zastosowaniu oleju z pestek winogron z dodatkiem olejków aromatycznych, czy masaż odmładzający, do którego wykorzystuje się ekstrat z pestek winogron.

Winogrona, a zwłaszcza ich pestki są bogate w wapń, fosfor, polifenole i flawonoidy, które nawilżają, wygładzają, mają też działanie przeciwutleniające. Posiadają również kwasy owocowe AHA (kwas winny, glikolowy), właściwości złuszczające i rozjaśniające pl.wikipedia.org. Stymulują krążenie krwi i pomagają oczyścić skórę, a także usunąć zmęczenie z całego ciała.

Winoterapia jest innowacyjnym zabiegiem służącym pięknu skóry. Warto choć raz skorzystać z jej uroków, aby się przekonać o jej dobrodziejstwie. Napój bogów jest niezwykle pomocny w utrzymaniu piękna.

Rate this post