Hobby

Top 3 gry dla modelarzy

Każdy modelarz charakteryzuje się cierpliwością, dokładnością i pewnym ruchem dłoni. Ze względu na to, że ręczne robienie modeli, czy składanie ich z kupnych części nie należy do najtańszych, powstało kilka gier, które pozwalają na robienie tego w wirtualnym świecie z darmowych części. Sprawdź nasze propozycje gier polegających na składaniu rzeczy z wirtualnych części!

Model Builder

Wirtualne modelarstwo jest podobne do kasyna internetowego, które oferuje to samo, co można dostać w prawdziwym życiu, ale przez Internet, a co najważniejsze – za darmo. Studio Moonlit i Kuba Wójcik, który jest głównym pomysłodawcą, dołożyli wszelkich starań, aby w Model Builder wszystkie maszyny były skomplikowane jak w rzeczywistości. Gra polega na wybraniu modelu maszyny dla siebie, po czym poskładaniu go z dostępnych części. Gracz musi rozpocząć od zera, czyli od oddzielania elementów, szlifowania, a później sklejania ich według instrukcji.

Gra wymaga cierpliwości, którą charakteryzują się nie tylko modelarze, ale także osoby grające na automatach, czy w ruletkę. Kasyno wymaga od gracza racjonalności, dokładności i podejmowania trzeźwych decyzji, co brzmi jak cechy charakteru dobrego modelarza. Model Builder ma kilka poziomów trudności, które mogą okazać się ciężkie nawet dla doświadczonego modelarza. Gracze otrzymują wiele kolorów farb, narzędzia i naklejki, które odblokowują się podczas robienia postępów w grze.

PC Building Simulator

Jednym z nietypowych symulatorów to prosty i intuicyjny PC Building Simulator. Jest to gra polegająca na poskładaniu komputera, otrzymując na początku tylko pustą obudowę. Gracz musi zmieścić do niej płytę główną, zasilacz, kartę graficzną, procesor i wszystkie potrzebne podzespoły. Do dyspozycji otrzymuje menu pełne sprzętu, który może zostać wykorzystany. Co ciekawe, twórca gry porozumiał się z markami produkującymi niektóre urządzenia, a co za tym idzie, w grze można znaleźć elementy takie, jak na sklepowych półkach.

Producentem gry jest marka Claudiu, natomiast wydawcą The Irregular Corporation. W tę grę można grać nie tylko na komputerze, ale również na konsolach takich jak Xbox One, Playstation 4 czy na Nintendo Switch. Wszystko odbywa się w pojedynczym trybie gry, który dzięki swojej prostocie pozwala na grę już od 3 roku życia użytkownika. Oprócz świetnej rozrywki płynącej z gry w PC Building Simulator gracz otrzymuje także cenny zapas wiedzy odnośnie budowy komputera, podzespołach i występujących zależnościach. Wymaga ona nieco zręczności, podobnie jak gry automaty w kasynie online.

Monzo

Monzo to gra stworzona przez producenta aut kolekcjonerskich do składania w rzeczywistości. Firma podobnie jak kasyna stacjonarne zdecydowała się na przeniesienie swojego biznesu do świata smartfonów, dzięki czemu pozwala tworzyć fantastyczne modele również zdalnie. Gracz otrzymuje pudełko z trójwymiarowymi częściami oraz instrukcję, która ma na celu imitacje prawdziwej instrukcji papierowej. Każdy element może zostać powiększony, zmniejszony, przekręcony, czy przeniesiony w zależności od potrzeb gracza.

Gra ma na celu zapewnienie rozrywki, a nie skomplikowane dopasowywanie elementów, które do siebie pasują. Frajda ze złożenia świetnego, kolorowego modelu maszyny jest porównywalna do wygranej w kasynie, a do tego zachęca do dalszej zabawy. Kiedy maszyna zostanie już złożona, gracz może przejść do personalizacji modelu. Monzo pozwala na zmianę koloru każdej części, jaka została użyta do złożenia maszyny. Producenci dodali również elementu interaktywne, takie jak drzwi z możliwością otwarcia i kręcące się koła. 

Similar Posts