Czym jest Koenzym Q10?

Koenzym Q10, czyli enzym młodości jest to niezwykł związek chemiczny, którego cudowne właściwości działania odkryto już wiele lat temu. Normalnie enzym ten produkowany jest przez wątrobę. Do 25 roku życia jego produkcja odbywa się w sposób naturalny, do 35 roku życia jego porodukcja gwałtownie spada pl.wikipedia.org. Jeśli produkcja koenzymu Q10 spadnie gwałtownie do wartości kilkudziesięciu procent co zwykle dzieje się po 35 roku życia dochodzi do apoptozy komórek, czyli umierania komórek, daletgo nazywa się go koenzymem młodości.

Japoński eksperyment z Koenzymem Q10

Największe doświadczenia z koenzymem Q10 przeprowadzali Japończycy, podając go osobie po zawale. Grupa osób, która go dostawała przeżywała i znacznie zmniejszało się ryzyko pojawienia się kolejnego zawały, natomiast wśród grupy osób nie otrzymujących koenzym Q10 odnotowywano kolejny zawał pl.wikipedia.org. Znacznie zwiększyła się ilość zgonów. Badania przerwano ze względu na ich nieetyczność.

lots of koeenzim q10 pills

Zalety Koenzymu Q10 

  • uczestniczy w procesach dotleniania komórek
  • korzystnie wpływa na pracę skurczową mięśnia sercowego
  • bierze udział w syntezie ATP, czyli wysokoenergetycznych związków fosporanowych
  • jest bardzo silnym antyoksydantem, czyli ochrania i zgarnia wszystkie toksyczne wolne rodniki, które się w czasie zaburzeń metabolicznych i stanów zapalnych tworzą
  • chroni komórki przed niekorzystnymi skutkami przemiany materii

Osoby po 30 roku życia powinny suplementować sobie codziennie koeznym Q10, ponieważ nie są w stanie wytworzyć go sobie samodzielnie w odpowiedniej ilości. Koenzym Q10 powinny przyjmować również osoby z otyłością, z chorobami układu krążenia oraz mało aktywne fizycznie.

Rate this post