Hobby Zabytki

5 powodów, dla których warto odwiedzić Kowary

Piękne położenie, moc atrakcji i wyjątkowa atmosfera – to dzięki tym czynnikom Kowary są tak atrakcyjnym celem wielu wypraw. Tu doskonale poczują się i pasjonaci górskich wędrówek, i ci, którzy wolą podziwiać cenne zabytki. Kowary są jednocześnie idealnym miejscem dla tych, którzy uwielbiają urządzać wycieczki po miejscach tajemniczych i mało znanych. Dlaczego warto zatrzymać się w tym miejscu?

Powód 1. Bliskość Karkonoszy
Wspaniałe widoki na Śnieżkę, piękne lasy i szlaki turystyczne, dzięki którym można planować piesze wycieczki po okolicy – oto walory, którymi Kowary urzekają miłośników aktywnego wypoczynku oraz turystów zakochanych w przyrodzie.

Powód 2. Kowarska starówka
Kowarska starówka może się pochwalić wspaniałą zabudową. Nie brak tu pięknych kamienic, zabytków sakralnych oraz tych obiektów, które przypominają o ogromnej roli Kowar w dziejach regionu. Tak jest m. in. w przypadku siedziby władz miejskich. Ratusz w Kowarach to ciekawy przykład dawnej architektury, a jednocześnie jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych współczesnych Kowar.

Powód 3. Górnicze tradycje
Górniczy skansen w centrum Kowar, tajemnicze sztolnie i kopalnie uranu, które zostały udostępnione turystom – oto kolejne atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po Kowarach. Wędrówki po kowarskich podziemiach to wyjątkowa przygoda oraz lekcja historii, która na każdym może zrobić ogromne wrażenie.

Powód 4. Kowarskie sanatoria
Szpitale „Bukowiec” i „Wysoka Łąka” należą do najsłynniejszych zabytków na terenie Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesione w początkach XX wieku, dumnie wznoszą się nad miastem, a ich charakterystyczne sylwetki skutecznie przyciągają uwagę turystów.

Powód 5. Dolny Śląsk w miniaturze
Kowary są miejscem atrakcyjnym dla tych, którzy w krótkim czasie chcą zobaczyć najsłynniejsze i najpiękniejsze budowle Dolnego Śląska. W tutejszym parku miniatur jest to możliwe. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających? Słynne pałace, których w Kotlinie Jeleniogórskiej nie brakuje, najpiękniejsze świątynie i górskie schroniska – oto miniatury, które cieszą się wielkim zainteresowaniem turystów. A kolekcja miniatur konsekwentnie się poszerza.

Kowary to piękne miasto, na terenie którego każdy z nas będzie mógł spędzić czas w niezwykle atrakcyjny sposób. Tu nuda nikomu nie grozi, a wypoczynek w tej okolicy każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Similar Posts